ENAMEL SENTETİK ASTAR

ANTiPAS SENTETİK KORUYUCU ASTAR
26 Mart 2019
LÜKS SENTETİK BOYA
26 Mart 2019
enamel-astar

ENAMEL SENTETİK ASTAR

Ürün Tanımı
Konvansiyonel sıva, brüt beton, ahşap, sunta, metal, sıva vb. yapı elemanlarında kullanılır.
Özellikleri:
Uygulandığı yüzeyleri iyi dolduran, yüksek film oluşturarak yüzeyin korunmasını, son katın iyi yapışmasını ve daha düzgün görünmesini sağlayan astardır.
Kullanım Alanları
Tüm iç kullanım amaçlı mobilyaların masif ahşap ve kaplamalı yüzeylerinde kullanılır.
Yüzey Hazırlığı
Yeni boyanacak yüzeyler Enamel Sentetik Astar uygulanacak yüzey yağ, toz vb. kirliliklerden arındırılmış olmalıdır. Ahşap yüzeylerde Ahşap Korucuyucu uygulanmalıdır. Varsa yüzeydeki bozukluklar uygun dolgu macunu ile düzeltilmelidir.
Eski boyalı yüzeyler Yüzeydeki tüm kabarmış ve gevşemiş boyalar kazınmalı, tüm yüzey zımparalanmalı, tozlar silinmeli, yüzeyde oluşan seviye farklılıkları yüzeye uygun bir macun ile giderilmelidir. Ahşap yüzeylerde Macun SN ve metal yüzeylerde uygun metal macunu kullanılabilir.
Uygulama
Zımparalanmış, yüzey bozuklukları gerekli macun ile doldurulmuş yüzey üzerine ara kat ve dolgu astarı olarak Enamel Sentetik Astar 1 veya 2 kat halinde inceltme oranına göre inceltilerek uygulanır. Ortam koşullarına göre yüzey en az 8 saat sonra son kat uygulanacak hale gelir. 48 saatten sonraki son kat uygulamaları için astar hafif zımparalanarak tozu alınırsa son katın yapışması kuvvetlenir.