RAPİD ENDÜSTRİYEL BOYA

ENDÜSTRİYEL BOYA
26 Mart 2019
LAKE PANEL KAPI BOYASI
26 Mart 2019
rapid_boya

RAPİD ENDÜSTRİYEL BOYA

Ürün Tanımı: Stiren modifiye alkid reçine esaslı hızlı kuruyan sanayi boyasıdır.
Özellikleri: Hızlı kuruma, Elastik, Metal yüzeylere iyi yapışma, Tek katta mükemmel örtücülük, Hava şartlarına dayanıklı.
Kullanım Alanları: Her türlü makine aksamı boyalamalarında, Tarım, ev ve bahçe aletleri boyamalarında, Traktör, römork, ekovat, transformatör, oto radyatör aksamları gibi yüzeylerde, Varil, vana, çelik dolap ve masa boyamasında.
İnceltme Oranı: Max. %10 Qzen Selülozik Tiner ile inceltilerek en az 2 Kat uygulanmalıdır (Kat sayısı alt yüzey durumuna bağlı olarak değişebilir.)
Kuruma Süreleri
Tam kuruma 24 saat
Dokunma kuruması 20-30 dk. Kimyasal kuruma 5 gün
Yüzey Hazırlığı
Metal Yüzey: Metal yüzeyler en az ST2 veya ideal olan Sa2 derecesinde kumlanmalı ve 6 saat içerisinde QZEN RAPİD ASTAR ile astarlanmalıdır. Uygulamadan önce yüzeyi toz, pas, yağ gibi kirlerden arındırınız. Uygulama Sıcaklığı:min +5 °C / max + 35 °C Uygulama Ekipmanları
Fırça, Havalı (Airmix) Sprey, Airles Sprey Püskürtme açısı 40-80° olmalıdır.Doğrudan metal veya astarlanmış yüzeyler üzerine iki kat olarak uygulanır. İkinci kat uygulaması, ilk kat uygulandıktan sonra 1 saatiçinde veya kimyasal kuruması tamamladıktan sonra yapılmalıdır. Kimyasal kurumasını tamamlamadan ikinci katı uygulamak, boyafilminin kırışmasına neden olur. Depolama ve Ambalaj Bilgileri
Depolama KoşullarıAğzı kapalı ambalajlarda, serin yerde depolayınız. Raf Ömrü1 yıl